7 comments

    • Paralel evren teorisini işlemişler ama çok beyin yakıcı şimdi final bölümü izledim. Saçmalamışlar diyebilirim ama spoiler vermemek adına sadece 9 bölümde olanları özetleyeceğim. Şimdi bu evrende yaşayan Mun ve Dew diye iki karakterimiz var, ortak noktaları Mun’un kız kardeşi (Mint) olmasına rağmen asla tanışmamışlar bir de bu evrende de Mun’un kız kardeşi Dew’e aşık. Bir gün Mun öksürük ve ateş sonucu artık uyku hapımı alıyor vitamin hapımı mı alıyor ne alıyorsa uykusunda diğer evrene yolculuk yapıyor. Diğer evrenimizde de Mint ve Dew var ve yine Mint Dew’e aşık hatta sevgililer yalnız Dew kızı sevmiyor resmen kız beni seviyor kızın kalbini kırmayım diye kızla sevgili olmuş salak. Her neyse diğer evren bu evrenden farklı bir zaman diliminde işliyor Mun Dew’in ölümünü görüyor ve ölümünün arkasındaki gizemi çözmeye çalışıyor ve diğer evrendeki Mint’in trafik kazasından ölmesi sonucu kendisinin katil olduğunu anlıyor (burada Mun’un diğer evrende de Mint’in abisi rolünde olduğunu anlıyoruz yoksa diye Mint’in öldü diye Dew’i öldürsün) her iki evrende de Mint’e platonik aşık bir adam (ben bu adamın Dew’i öldürmesini beklerdim) her iki evrende de Mint Dew’e hastalık derecesinde aşık (hayır kız ret edilmesine rağmen deniyor durmadan şansını) vs. vs. Her şey aynı tek farklılık zamanın farklı işlemesi bir de Mun sadece gece 00.00 ile 01.05 arası diğer evrende bulunabiliyor ondan sonra kendi evrenine dönmek zorunda durmadan hap içtikten sonra diğer evrene geçtiğini gösterdiler ama hapın bir olayı yok bana göre uyku hapı içiyor çabuk uykuya dalsın diye. Bunlar dışında bir mesele var ki o da asıl beyin yakan nokta. Şimdi diğer evrendeki Dew’e göre Mun ilk kaza yaptığında yanına geldi ve kendisinin onu öldüren kişi olduğunu söyledi bu evrendeki Mun’a göre ise ilk hastalandığında diğer evrendeki Dew ile tanıştı (hayır o da ayrı salak hem ben heteroyum diye gezin ortalık da hem de rüyasında sırf bir adam “seni özledim Mun” dediği için adamla seviş). Bu olaylar da bize ikiden fazla evrenin olduğunu (sonsuz evren teorisi) anlatıyor. Bu daha karmaşık bunu nasıl özetlerim tam bilmiyorum ama en basit haliyle her evrende zaman farklı işliyor ama bütün evrenlerdeki Mun ve Dew’lerin yolları bir şekilde kesişiyor. (Zaten 10. bölümde buna değiniyorlar). Dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Final bölümü yayınlandığın da tekrardan yorumlarda buluşalım o zaman saçma bulduğum bölümleri de tartışırız. Umarım kafanı daha çok karıştırmamışımdır.

      • Ayy bu yorumu okuyunca kafam cidden karıştı:((( genel de anlarım neyin ne olduğunu:)) çok fazla bilim kurgu, fantastik, film ve dizi izlediğim için:))) Finali izledim diyorsun, saçmalamışlar diyorsun:(( izleyip, izlememe arasında kaldım şimdi:(( az önce Remember Me dizisini bitirdim.. bölümler bitince başlıyorum dizilere:)) yada son 1 bölüm kalınca başlıyorum değişiyor:)) ama şimdi ikilem de kaldım ne yapacağım ben:(((

  • Dew’de bir acayip Mum la sevişiyor ama onu tanımıyor , seviştikten sonra Muma adımı nereden biliyorsun diyor, Öyle böyle izliyoruz diziyi.

    Çeviri için teşekkürler.