Alternatifler Hakkında Duyuru

Merhaba, MOR Fansub takipçileri.

Dün yükleme yaptığımız OK.RU alternatifine kısıtlama getirildi, sebebi nedendir bilemiyoruz. VPN kullanırsanız veya playstore üzerinden programını indirirseniz videolar eskisi gibi açılıyor. Bu bizden kaynaklı bir problem söz konusu değil. Şu an yükleme yapabildiğimiz iki alternatif var sadece Vidoza ve Vidmoly. Özellikle Vidmoly sizler için en rahat alternatif çünkü indirme seçeneği de bulunuyor videonun hemen sağ üst köşesinde. Cloud ise bir açılıp bir kapanıyor, bu sene yükleme siteleri ya çöktü ya da altyapıları tamamen bozuldu. StreamCherry yine çok memnun olduğum bir yükleme hesabıydı, o da kapandı.

Mega indirme linklerini neden veremediğimizi defalarca açıkladım, sitemizde S.S.S (Sık Sorulan Sorular) kısmı var. Keşke yeni bölüm ne zaman, şu nedir diye sormadan önce sitemizi biraz gezseniz. Başka hesaplara yüklenmesinden ziyade asıl problemimiz, Mega alanımızı genişletmeye yönelik yeni bir paket satın alamıyorum. Son güncelleme ile depo alanı genişletmem için yeni bir kart çıkartmam gerekiyor. Zaten kullandığım kartlarım varken, sadece bir indirme linki için bankayla haşır neşir olacak değilim.

Kısacası, burada en çok mağdur olan biziz. Çünkü her bir alternatif kapandığında ben yeni bir platforma yükleme yapmak zorunda kalıyorum sil baştan. Artık bulabildiğim bir alternatifte yok. Vidoza ve Vidmoly kapanırsa ne yaparız bilmiyorum. (Bu konuyla ilgili tecrübeli kişiler var ise aranızda mesajlarınızı beklerim. Silinmeyen, kolay bir alternatif bulma konusunda.) Açamadığınız bölüm varsa lütfen tarayıcı değiştirin. Bölümlerin sık sık donduğundan bahsediyorsunuz, yüklemelerimizin hepsi HD. 1080p veya 720p olduğundan eğer internetiniz iyi çekmiyorsa elbette donma yapar. Dediğim gibi Vidmoly’nin indirme kısmını kullanabilirsiniz.

Vidmoly ve Vidoza alternatifi olmayan, hiç açılmayan dizi bölümlerini ise bize bildirin. (Bu gönderi altına yazabilirsiniz.) İki hesaba yükleme yaparız.

– Bölümleri yüklemek için internetimin yenilenmesini bekliyorum.

– Hayır, hiçbir çeviriyi bırakmadık. Vaktimiz yok, sınav haftasındayız ve çalışan çevirmenlerimiz var. Tekrar tekrar tekrar yazıyorum, evet çalışıyoruz ve okuyoruz. Belirli bir günümüz yok.

– The Untamed bırakmadık, niye bırakalım farkında iseniz 50 bölüm bu dizi. Bir mucize olmadığı sürece şak diye tamamlanmayacak.

– Till Death Tear Us Apart ve Kazoku no Katachi serilerinin çevirmenleri ekibimizden ayrıldı. Vaktimiz olunca tamamlayacağız.

– Planlanan Seriler kısmını yakın zamanda düzenleyeceğim. 2020 serilerini bekliyoruz şu an.

– UWMA’ya youtube üzerinden altyazıyı biz eklemiyoruz. Oraya eklenen altyazı google translate. Son bölümde ingilizceden kaynaklı hatalar vardı, teker teker düzeltmesi saatler aldı. Gecikme sebebi bu yüzden.

– HIStory MODC’yi eksik yayınlamıyoruz. Eng sub ekleyen site iki bölümü birden birleştiriyor. Biz orijinale sadık kaldık. Dizi 10 bölüm değil, 20 bölüm. Birleşmiş hali ile 10 bölüm oluyor.

– TharnType serisi Tayland’da yılbaşı etkinlikleri sebebiyle yayına ara verdi. 11.5 Lhong bölümü çevirisini yayınlayacağız. Daha sonra final 12.bölüm gelecek, 6 Ocak’ta yayınlanacak. Ekstra bölüm olan 13.bölüm ise 19 Ocak’ta yayınlanacak ve fanlarla izlenecek. Online izlenmeye sunulmayacak, int fanlar için boxset ile satışa sunulacak.

_OceanWind

86 comments

  • Merhaba dark blue kiss and moonlight dizisinin alternatifleri ok.ru ve dailymotion olarak yüklemişsiniz bu alternatiflerden dolayı izleyemiyorum yardım eder misiniz? Çeviriler için teşekkürler😊❤️

  • Bende bazen bu tur sorunlar icin yorum yapiyordum özür dilerim yazinizi yeni gördüm.Ve emeğiniz için çok teşekkür ederiz elinize sağlik.Sitenizi gercekten cok seviyorum sadece bu yazdiklariniz sorun yaratiyordu ama artik onlar da sorun değil.Mukemmel bir sitesiniz.

  • Google drive denediniz mi indirme linkleri için? Ayrı ayrı hesaplar kullanabilirsiniz. Silinir derseniz yüklerken dosya ismini dksalkdlasads gibi bir şey yazarsanız sanmıyorum problem çıksın. Ya da şey düşündünüz mü? Birçok farklı dilde çevirmen Çin dizileri için çevirilerini (Guardian, Untamed gibi) bunun lisansını alıp yayınlayan youtube kanalının bölümlere ekliyor. Yorumlarda türkçe isteyenler de gördüm. Bir düşünün?

  • Merhaba, konu ile alakasız olacak ama artık mangalarla ilgili son durumunuz nedir? Uzun bir süredir purplegek e ulaşamadığımdan buradan sormak istedim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • the legendary lackey merhaba bu filmi merak ediyorum çok korece çevirisini araştırdım fakat ok olduğu için açılmadı bu filmi çevirirseniz çok sevinirşm teşekkür ederim morfansub