Ben x Jim The Series

Ülke: Filipinler
Oyuncular: Teejay Marquez, Jerome Ponce, Ron Angeles, Johannes Rissler
Bölüm Sayısı: 7
Çıkış Tarihi: 2020
Tür: BL, Romantizm, Komedi, Dram

Konu: Benjamin, Amerika’da yaşayan ailesinin yanına taşınması için sürekli baskı altındadır ancak kendisi yalnız geçinmeyi tercih etmektedir. Eski komşusu ve çocukluk arkadaşı Jimson’ın karantinayı geçirmek için eve döndüğünü öğrenir. Ben ve Jim’in hikayesi çocukluktan başlayan arkadaşlıklarına ve devamında gelişen ilişkilerini konu alıyor.

Bölümler;

1. BÖLÜM 2. BÖLÜM 3. BÖLÜM 4. BÖLÜM 5. BÖLÜM 6. BÖLÜM 7. BÖLÜM

_OceanWind

10 comments

 • Genel bir yorum yapmak gerekirse orta seviye bir diziydi bence. 7 bölümlük bir dizi için içinde çok konu ve çok dram vardı. Sezon finali vermek yerine (sezon finali mi bilmiyorum gerçi diğer yorumlardan yola çıkarak konuşuyorum) devam ettirip daha uzun bir dizi yapıp final verse daha iyiydi. İzlerseniz bir şey kaybetmeyeceğiz ama illaki de izlemelisiniz demediğim bir dizi.
  Buradan sonrası spoiler içerir lütfen ona göre okuyun.
  İlk olarak diziyi ilk yarı(dram başlamadan öncesi) ve son yarı( dram başladıktan sonrası) olmak üzere iki parçaya ayırmak istiyorum. İlk yarıda oyunculuklar gerçekten hoşuma gitmişti. Özellikle Ben’in mimikleri çok hoştu. Ama son yarıda ağlama sahnelerinde falan beni hiç etkilemedi. En ufak olayda gözleri yaşaran, boğazı düğümlenen ben ; boş boş baktım ekrana.
  Ayrıca bu ne biçim karantina dizisi? Önceden de Filipinler yapımı karantina konulu bl diziler izledim. O dizilerde ne kadar dikkat edildiyse temizliğe,sosyal mesafeye, maskeye vs. Bu dizide o kadar boş verilmiş. Dizi süresince maske takan tek kişi kurye abiydi o da insanlarla konuşurken çıkartıyordu?! Bir karantina söz konusu ama sadece lafta..
  Ve son olarak dizinin şarkısı olan ‘star aling’ gerek sözleriyle gerek melodisiyle aşırı hoşuma giden bir şarkıydı. Dizi hakkında belki de en iyi şeydi.
  Çok uzun bir yorum oldu üzgünüm. 🙂
  Son olarak da çeviri için çok teşekkürler.😘

 • Sevimli.tatlı bir diziydi
  2.sezonu gelirse daha guzel ilerleyecekmiş gibi sanki
  Ceviri icin tesekkurler

 • Bütün bölümler yüklensin öyle başlamayı düşünüyorum. İlk bölüm ve fragman bayağı güzeldi. Şimdiden emeklerinize sağlık 💜