= DUYURU =

Merhaba MOR Fansub takipçileri.

Her zamanki gibi akıcı ve güzel muhabbet ile devam ettirmek isterdim ancak bugünkü yazımız bu şekilde olmayacak. Uzun zamandır süregelen ancak alttan aldığımız, canımızı sıksa da ‘sevenlerimiz çok, olsun onların hatrı var’ dediğimiz bir çeviri ilişkimiz var sizlerle. Ancak son bir haftadır hadsizliğin çok ötesinde olan, kendisini bir şey sanıp zamanından ve çoğu şeyden fedakarlık yapan ekimize gelen söylemler bizde ‘tık’ etti. Öncelikle hiçbirinizin maaşlı çalışanı değiliz, tamamen gönüllük esasına dayalı, ulaşamayanlara ulaştırmak, ülkede ufak da olsa önyargıları kırmaya ve LGBTQ+ tarafını anlamalarını sağlamaya yardımcı olmak amacında kuruldu bu site. Ve her zaman sitenin yönetici adminleri olan bizler Feyre ve Mırmır olarak bir işimiz olduğunu, mesailerimizden ötürü vakit ayırdığımızı, buna rağmen elimizden geldiğinde hızlı vermeye çalıştığımızı her yazımızda söyledik. Her şeyden öte bunu kendimiz istediğimiz için yaptık ki hem LGBTQ+ dizileri sevmemiz hem de ingilizcemizi geliştirmeye devam etmek adınaydı, o yüzden kimseye ne sorarak açtık bu siteyi ne de sorarak kapatırız. Velhasıl, çalışma hayatımız yokmuş gibi, geceleri uykumuzdan, sosyal hayattan çaldığımıız vakitleri bir hiç gibi klavye başından tam bir saf kötü kalple yapılan yorumlar, bizim de sabır çizgimizi geçti, o yüzden saygılı üslupmuş zart zurt beklenilmesin. Daha dün gerçekten sinirlenerek yazdığım yazılar, gördüğüm yorumlar üzerine ‘gerçekten insan mısınız siz?’ sorgulamasına düşüren seviyelere geldi.

 

Bunun gibi yüzlerce yorum eklerim ama bizimki kadar bozulmasın sinirleriniz diye

sadece iki örneğini bırakıyorum ☝

Kimsiniz ki bizi eleştiresiniz? Varsa bir eleştiri, düzgün bir üslup kullanılır önce. Değerlendirmemiz gereken konu nedir, hangi kısımlardır bunları bir öneri olarak alır ve aramızda paylaşırız. Ancak kuru biz cazgırlık baş gösterdi ve alttan almamız beklendi? Hiç kimseye şunu sen çevirme demedik, çevir destekleyelim biz de dedik. Bu hafta yeni türeyen, eng subın hatalarının çevirmenlere dayatılması ise akıl alır gibi değildi. Farkındaysanız ingilizce altyazıya bağlıyız, orijinal dili biliyorsanız ve hataları görüyorsanız oturup çevirin? Dediğim gibi biz de destekleyelim? Ancak hem bu kadar laf edip, hem hâlâ sitenin önünde yatıp kalkmak bana hiç de sağlıklı olmadığınızı gösteriyor.

Her seferinde bağıştan vurmaya çalıştığınız muhabbet ise adeta komedi. Bir çıkarımız olduğu düşünülmesi, cebimize dolu dolu para girdiği söylemleri nasıl da komik. Her şeyi dolar bazıyla ödediğimizden gelen bağışlar (ki 3-5 kişi gönderirse o da) yarısını bile karşılamıyor. Ancak görüyorum ki insan halinden anlamadığınız gibi, ülkenin durumunu da takip etmemişsiniz çünkü dolar nedir, tl ödemesi karşılığı nasıl ne kadar oluyor bu konularda da pek cahilsiniz. Buraya daha yazmak istediğim çok şey var, tabii okuma tenezzülü kimler gösterir orası muamma. Yine de kurunun yanında yaş da yanar sözünü yapmayıp, her zaman bizi anlayan ve destekleyen sevgili takipçilerimizi çok ayrı tutuyorum, lütfen bunlara siz alınmayınız.

Güncel dizilerde özellikle YENİ BÖLÜM YENİ BÖLÜM NEREDE KALDI papağanlarına gelirsek, bekleyemiyorsanız ingilizce izleyin. Bu bizi hiç alakadar etmiyor. Çeviriyi yapmışız da heybemizde tutup size göstermiyormuşuz tavırları neyin nesidir anlam verememekteyiz. Vakit olduğunda oturup yayınlıyoruz işte, hâlâ neyin inadı bu insanın aklı almıyor.

Bu kadar mevzu üzerine, son olarak söylemek isterim ki buradaki ilişkimiz internet üzerinde. Kapattığımız anda ne biz, ne siz varsınız. Şuraya gelmişsek gün sonunda beraber bir şeyler izlemek, günün stresini atmak için yer ayırmışız demektir. Ancak karşınızdakilerin her şeyden önce insan olduğunu, sabırın bir pamuk ipliğine bağlı oluşunu unutmamak ve empati dediğimiz olgusundan yoksun olmamamız gerekir.

Yaşananlar üzere bazı kararlar aldık. Güncel dizileri yorumlara kapatıyoruz. Yılbaşında ise her seneki gibi Aralık ayı toplu çeviri paketimizi vereceğiz. Birçok çeviri hazırlanmıştı, ne kadar tadımız kaçtıysa da bu zamana kadar bekleyen sevgili takipçilerimizi üzmek istemeyiz. Beklediğimiz birkaç dizi var, yakın bir zamanda değil ancak siteyi kapatma gibi bir planımız bulunuyor. Öncelikle hayallerimizi gerçekleştirip ardından sakin bir zaman aralığında kapatma düşüncemizi gerçekleştireceğiz. Sizin gördükleriniz kadar, görmediğiniz bir buzdağı var. Bu kadar olumsuzluğu hiçbirimiz kaldırmak zorunda değiliz. Biz de istemezdik ama kıyıya gelince böyle oluyor demek ki. 

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ediyoruz. Aralık ayı ödemelerimizi yapacağız, isterseniz bize yardımda bulunabilirsiniz. Hani zaten gelirimiz zart zurt varmış ya, çok zenginmişiz. Ondan ötürü kusura bakmayın tabii faturaları henüz ödeyemedik. Neysee diyorum artık daha çok şey yazılır da içimiz şişti topluca. Bağış göndermek isterseniz; [email protected] adresine mesaj atabilirsiniz. 

İyi akşamlar.

_OceanWind

392 comments

 • HAYIR lütfen kapatmayın gerçekten çok güzel bir site. Tüm yorumlarınkapatın kimse yorum yapamasın beklesinler sonuçta sizde bir insansınız ve çalılıyorsunuz. Hiç bi çıkar gütmeden yapıyorsunuz tüm bunları lütfen kapatmayın 😔😔

 • Canım kapatma kararınıza çok üzüldüm ya sizi uzun zamandır takip eden biri olarak kararınızı saygı duyumaktan başka çarem yok ama siz kardeşim gibi olmuştunuz her ne kadar istemesem de ne olur tekrar düşünün diyorum ama yinede karar sizin sizi çok seviyorum hayatınızda başarılar ve mutluluklar harika bir yeni yıl geçirmenizi dilerim sağlıklı ve mutlu kalın 😢😪😚

 • Eğer bir kazanım söz konusu ise bizi sizin ne kazandığınız asla alakadar etmez. İnsanların yükleyin kaç gün oldu, iğneleyici, kırıcı yorumlarını da çok takılmayın çoğu çok hayran, sabırsız çocuklar. Zaten burada ki birçok izleyici Bl hayranı, sıkı takipçi bu sebepten site iyi ki var. Günümüzde ülkemizde bl serileri çeviren bir sitenin varlığı bile beni şaşırtıyor. Bl serilerini seviyorum kafam dağılıyor yumoş yumoş geliyor. Uzak doğu da bu denli popüler olmadan da seviyordum. Uzak doğu dışında alternatif sunabilirler mi aslında bunu asıl sormak istiyordum. Çeviriler için herkese teşekkürler sayenizde hepsini güzelce izliyoruz.

  • keşke maddi manada kazansalar gerçekten zor iş onca koşuşturmanın arasında özellikle iş hayatında isen

 • Çok üzüldüm okuyunca.. Emeğe saygı diye birşey kalmamış.. Butür yorumlar yapmak kimsenin haddi değil hakkı hiç değil.. Tabiki düşüncelerimizi paylaşacağız ama saygı çerçevesinde.. Sizi çok iyi anlıyorum.. Kendi özel hayatınızdan zaman ayırıp çeviri yapıyorsunuz ama karşılığında bu tip hoş olmayan yorumlarla karşılaşıyorsunuz.. Çok yıpratıcı. En kötüsü de bu yorumları yazanlar birde utanmadan siteden çıkmazlar eminim.. Keşke böyle tiplerin girmesini engelleyecek bir sistem olsa…Herkes kendi gibi bilirmiş ya karşısındakini.. Demekki bu kötü yorumları yapanlar insanları kandırıyorlar ki herkesi öyle sanıyorlar.. Bir kaç kendini bilmez insanlar üzmesin sizi.. Emeğinize sağlık..

 • Lütfen kapatmayın, böyle bir site bir daha olmaz, bu nasıl bir salaklıktır ne saçma bir düşünce yapısıdır, sanırım engelliler, sizin o kadar dil dökmenize rağmen girmiyor beyinlerine ki oda var mı orası meçhul, ama sizi seven kesimi de üzmek istemiyorsunuz bu yüzden bir süre ara verin ama kapatmayın, yazık olur o kadar emeğe :'(

 • Merhaba sevgili çevirmenler ve tüm mor funsub ekibi siz hayatımda zaman geçirmekten en zevk aldığım detaysınız hayatımda ne kadar büyük ve önemli bir yer kapladığınızı size kelimelerle anlatamam.Bu siteyle ilk kez geçen sene hayatımın en kötü döneminde tanıştım aşırı mutsuz ve depresiftim tesadüf eseri youtube kanalınız keşfetime düştü ve sonra web sitenizi keşfettim kafama daha doğrusu kalbime bir mutluluk şimşeği çaktı.Lütfen kendini bilmez,emek nedir anlamaz,fedakarlık kelimesini hayatı boyunca hiç kullanmamış bazı kişiler yüzünden pes etmeyin,siteyi kapatmayın ben sizin sayenizde pes atmedim siz de sizi seven bu kadar insan hatrına o güzel kalbinizi daha fazla incitmeyin siz de pes etmeyin.Sizi hepinizi gerçekten ama gerçekten ama çokkk gerçekten çokk seviyorum iyiki varsınız ve iyiki beni karanlığımdan çekip çıkarttınız.Size tüm kalbimle minettarım😚😚

 • para kazanıp kazanmamaları sizi hiç alakadar etmez sonuçta izlemediğiniz veya izlediğiniz ama çeviri leri olamayan dizileri size saatlerce çalışıp size çeviri yapıyorlar eğer çok biliyorsanız bir zahmet kendiniz çevirin saatlerce kafa yorma meselesi var eğer siteden nefret ediyorsanız bir zahmet izlemeyin
  saygıdeğer mor fansub çalışanları
  emeğiniz için sonsuz teşekkürler ve çeviriler içinde teşekkürler

 • Ne yazsam bilemedim. Takmayın, can sıkmayın demek yetersiz çünkü sinek küçükse de mide bulandırıcıdır. Bazı arkadaşların belirttiği gibi bizler bile yorumlarda karşılaşıp kızıp sıkılıyoruz, sizler de sıkılıp kimi zaman kızıp kimi zaman üzülüyorsunuzdur, hem de daha fazlasını görüyorsunuz. Sitenin bir gün kapanacağını okumak çok üzdü. Keşke olmasa ama her güzel şeyin sonu vardır.

  Keşke olmasa keşke devam etseniz. Az buçuk İngilizcemle belki izlerim denk geldiğim dizileri ama her diziye ulaşmak ya da yeterince anlamak zor olacaktır benim için. Siz bu işi en iyi yapan yersiniz. Çok değil çorbada tuzum olsun diye arada bağışta bulunuyordum ama bizlerin attığı o az paralar zaten kurla eriyip gidiyor… Her şeyi içten yaptığınız belliyken bu dönütler…

  Yaptıklarınız ve yapacaklarınız için teşekkürler.

 • Ama olmaz ki, ben çok bağlandım bu siteye. Çok severek izledim dizileri. Site kapanırsa gerçekten büyük bir hüzün yaşarım. Fakat siz de haklısınız, cahiller yüzünden sabrınız taştı. Lütfen onlar yüzünden zihniniz yorulmasın, kalbiniz yorulmasın. Boşverin, siz emek verdiniz bunca zaman, vicdanınız rahat olsun. Onların ise vicdanı susmak bilmesin.

 • Yaa birkaç dengesiz için canınızı sıkmayın bu site keşfetmem belki bu sene bu site ile bitiriyorum başka türlü stres ile başa çıkamıyordum gerçekten emekler verip ücretsiz izliyoruz bunun için ne kadar teşekkür etsek az sizi seviyorum.

 • Şuan sinirden kudurdum. Her ne kadar haklı da olsanız sizin bu mecradan ayrılmaniz cidden beni çok büyük boşluğa düşürecek. İnanın zor günlerde sizi keşfettiğim icin kendimi çok şanslı hissediyorum. Uzun zamandır sizinleyim bir sürü olay oldu ve gördüm. Şuan kapatma kararı aldığınız için ne kadar üzgün olup vazgeçirmek istesemde sizin için bencillik yapmak istemiyorum. Ama yine de gitmeniz beni çok fazla üzecek. O insanların cahilliğine olan sınırının sizi sevenleri sevgisinin üstüne geçmesin. Tek temennim bu. Sizi seviyoruz. Yolumuz açık olsun.

 • Şu yorumları da okudum ya pes doğrusu, insanlar ağızlarına geldiği gibi konuşmasını biliyor ancak. Sizler o kadar emek verin onlar hem buralarda sabahlasın hem de utanmazca yargılarda bulunsunlar, ne kadar yüzsüzce cidden sinirlerim bozuldu. Sizleri de anlıyorum ama mümkünse siteyi kapatmayın böyle insanların yanında sizin yanınızda olan diğer kesimi de unutmayınız kapatırsanız yine siz bilirsiniz tabi ve bu sitenin bana da dokunduğunu söylemeliyim. Her şey için teşekkür ediyoruz elinize emeğinize sağlık ^^

 • Merhaba sevgili belediye gönüllüleri. Çürümeye meyletmiş yüreklerden gelen karanlık laflara aldırış etmemenizi temenni ediyorum. Üzerlerine vazife olmayan mevzularda tespitimsiler yaptılar diye şu an mutlular mı bilemiyorum ancak benim cephemden yükselen ses şunu diyor: Emeğinizin hakkı ödenmez. İyi ki varsınız ve iyi ki hayatımıza renk katıyorsunuz.

 • Kapatma karari alamniza gercekten cok uzuldum bu ama siz de haklisiniz. Umarim bu aciklamadan sonra bu tarz konusan kisiler gereken cevabi almistir.

 • Cidden ne zaman güncel dizilerin yorumlarına baksam sürekli ben ingilizcesinide izlerim ne zaman göndericeksiniz artık yeter falan fistan yoeumlarıyla dolu bu benim bile çok sinirimi bozarken o kadar emek verip hiç bir karşılık almamanıza rağmen yaptığınız çevirileri izleyip böyle yorumlar yapan insanları görünce sizin ne kadar sinirlendiğinizi tahmin bile edemiyorum site kapanmasın isterim ama sizde haklısınız yapıcak bir şey yok

 • Ya bu kuş beyinli geri zekalılar yüzünden böyle mükemmel bir sitenin kapanmasına dayanamam. Hem boş beleş sallıyorsunuz hem de gelip dizileri buradan izliyorsunuz, ne hadsiz, yüzsüz insanlarsınız. Lütfen böyle mükemmel bir siteyi kapatmayın Mor fansub, gerekirse ayda bir bölüm atın ama kapatmayın. Böyle gereksiz insanlar yüzünden sizden ve sitenizden mahrum bırakmayın bizi. Her şeye ve herkese rağmen sizi destekleyen onlarca insan var <3

 • Hani diyosunuz ya LGBTQ+ önyargınızı kırmak için açtık siteyi. Gerçekten öylede yaptınız. Ben 22 yaşındaym ve bu yılın başı başladım BL izlemeye ve tabii bütün ilk dizilerimide burdan izledim. Malaasef ingilizcem yok ve o yüzdün siteye çok çok minnet duyuyorum içten bir teşekkür sunmak istiyorum. Gerçekten dediyiniz gibi burda hiçkimse hiçkimseyi tanımıyor ve telefonu kapatınca bütün hərşey kapanıyor zaten. Ama onu bilinki düşündüyünüz gibi çok ama çok güzel bir iş yaptınız çok güzel düşünceyle çok güzel iş yürütdünüz kapatsanız bile güzel düşüncelerle ayrılın lütfen. Çünki bende çok güzel bir yeriniz olacak her zaman telefonu kapatsam bile:)♡ Yorumları okuyucakmısnız bilmem yinede bu siteye yazdığım ilk ve tek yorumum bu oldu. Çünki teşekkür etmeseydim olmazdı. Paraya gelincede keşke milyon kazansaydınız demek istiyorum çünki kazansaydınız kesinlikle o kadarını hakk etmiş olurdunuz.
  Kötü yorumları susturub asıl hakk etdiyiniz teşekkürü duyurmak istedim size. Hep zaten hakksız ve boş konuşanların sesi çok çıkıyo. Bu defa susmak istemedim bende.
  Yeni yılınız kutlu olsun size çok güzel yıl diliyorum kendi dilek hakkımıda sizin için kullanıcam çünkü çok kötü geçen bir yılımı gerçekten aydınlatdınız. Abartmıyorum. Son olarak. İyiki varsınız, Teşekkür ederim bütün çabalarınız için.♡

 • bu kadar yorum arasında bu yorumu görür müsünüz emin değilim ama şunu söylemek istiyorum. bu site benim için tüm sıkıntı ve stresin içinde kaçabileceğim en güzel sığınak :’ bu sitenin kapanması demek benim için bir felaket hiçbir şekilde anlayamayacağım hiçbir şekilde bu dizilere ulaşamayacağım demek 🙁 bizlere bu dizileri ulaştırabilmek için ne kadar fedakarlık yaptığınızı tahmin bile edemeyiz ve arkaplanda neler yaşandığını bilemeyiz ama keşke bu kötü yorumların önünü durdurabilseydim..umarım çok güzel şeyler olur da gelecek süreçte siteyi kapatma düşüncesi tamamen aklınızdan silinir gider..lütfen bizleri bırakmayın :’) ne olursa olsun beni bu güzel sektörle tanıştırdığınız için size minnettarım,tüm emekleriniz için gönülden teşekkür ederim sizleri seviyorum <3

 • Ben 25 yaşındayım, ismim Atakan. Uzun süredir sizi ve sitenizi takip ediyorum. Maddi bağımsızlığıma henüz kavuşamadığım için size bu konuda destek olamadım ne yazıkki. Olumsuz yorumlara gelirsek, ne acı ki birkaçına ben de denk geldim. Ama Türkiye de bunu yapan sizden başka hiç kimse yok. Bu yaptığınızın ne denli büyük ve önemli olduğu da bilinmiyor ne yazıkki. Size ve çalışmalarınıza-yaptıklarınıza saygım sonsuz. Fakat sizin de belirttiğiniz gibi işin birde bizim göremediğimiz kısmı var. Sadece şunu belirtmek istiyorum ki yaptığınız şey benim gibi 25 yaşında belirli bir olgunluğa erişmiş eşcinsel bir bireyin bile hayatına dokunuyor. Benim gibi eminim ki birçok insan daha var fakat bunu kelimelere burada dökemiyor. Özgürce yaşayamadığımız hayatımızda ve toplumumuzun baskısına karşın, şurada izleyebildiğimiz birkaç yapıma bile karışılması ve dahası yakında bu serüvenin bitecek olma düşüncesi beni çok üzdü. Şahsen ingilizcem var, bir şekilde yine takip edebilirim sanırım ama sizin benden fazlasına ses olduğunuz gerçeğini unutmamanızı isterim. Keşke maddi olarak bağımsız bir birey olsaydım da işinizi kısmen kolaylaştırsaydım.

  • Çok ii konuştun walla helal olsun maddi konusunda yardım etmek istedim ama maalesef edemiom çalışmadığım için çewiri de yardım etmek isterdim teknoloji de pk ii değil wideo birleşimi ne de ekrana yazı yapamıom denemedim de hiç

 • İlk kez yorum yazıyorun size.sitenin kapanma durumu vallahi içimi ezdi. Ben ingilizceyi çok iyi bildiğim halde bu siteden izlemek için bekliyorum.hayatın her alanı hadsiz onlarca insanla dolu,üzerek can sıkarak mutlu olan insanlar. Seveniniz onlardan çok daha fazla. Biliyorum zor ama görmemek fırsat vermemek belkide en doğrusu.umarım bu site kapanmaz,kapanırsa da emekleriniz için binlerce teşekkür..Ailemden biri gibi oldunuz bunca zaman..

 • Hem gözlerim doldu hem de sinirim bozuldu şu yobaz insanlardan nefret ediyorum ya , bizim için çabalayan insanlara böyle laf edip sonrada siteye girip izliyorlar valla sinir bozucular ya hepsinden nefret ediyorum

  Sizi çok iyi anlıyorum bize vakit ayırıyorsunuz ve sitenize o kadar bağlıyım ki site kapanınca kalbimde boşluk kalacak o kadar bağlıyım bu siteye kalbimi bırakıyorum yorumlar yazarak . Gerçekten sizi üzüyorlar ya bişey diyemiyorum .

  Ama sizi biliyorum ki siz çok güçlüsünüz sizin yerinizde herkes olamaz belki siteyi çoktan kapatırlardı. Siz bizim için buzamana kadar dayandınız sizleri çok seviyoruz 💜💜💜💜💜💜💜

  Ve bir-çok site(bl) kapattılar. Ama siz bizim için kapatmak istemediniz cidden çok iyi kalbe sahipsiniz

  Ahlaksızlar sadece kolaysa kendileri yapsınlar

 • sıteyı gelecekte kapatacagınızı okuyunca baya uzuldum cunku bu sıte benım ıcın gercekten degerlı bır sıte neredeyse burada yatıp kalkıyorum ama sızı de zorlamak gıbı bır hakkım yok. bırkac kere yenı bolum hakkında bır seyler demıstım ozur dılerım dusuncesızce davrandım. unutmayın sızı destekleyen cok kısı var her sey ıcın tesekkurler sızı cok sevıyoruz <3

 • insanlari site kapatacak duruma getirdiniz, bravo. bagislarin zaten birakin cevirmenlerin ceplerini doldurmadigini, site giderlerine bile yetmedigi ayan beyan ortada. yemiyoruz ayagina en akilli siz gorunmek istiyosunuz sanirim ama baska sifatlarla algilaniyorsunuz maalesef. su uslup nedir ya hakikaten? insan boyle yazmaya degil dusunmeye utanir, bir de oturup yazmissiniz, öğğ. kendi adima oldukca ileri seviye ingilizcem oldugunu ve burada cevirisi verilen dizileri kolaylikla ingilizce izleyerek anlayabilecegimi soyleyebilirim ama buna ragmen buranin cevirisini bekliyorum bolumu izlemek icin. anadilimde izlemek, asagidaki yorumlari okumak bana daha keyifli geliyor. ama sayenizde yorumlar da kapanacak, bravo. ayrica burada ufakliklar da var, bizler kadar iyi ingilizce bilmek zorunda degiller. yasi kucuk olup sitedeki temsillerle kendi kimlik kesif sureclerini kolaylastiracak olanlar var. turkce altyazi onlar icin de harika bir secenek. yani bir suru olumlu sey bir tarafta, siz bir tarafta. sirf ziyansiniz gercekten. insanlik ve karakter ziyani.

 • Birçok diziyi izlememize vesile olduğunuz için teşekkür ederim. Maalesef her zaman bu tarz yorum yazan insanlar olacaktır, bu mesajı yazma nedenim bu tarz insanların yanında emeğinizi taktir eden insanların da ne kadar fazla olduğunu göstermek. İyi ki varsınız.

 • Bilemedim size ne yazmam gerektiğini o kadar haklısınız ki aslında. Saçma sapan ve cahilce bir çok yorum var. Okuyoruz görüyoruz bizde. İnanın işi gücü olup sorumlulukları olan hiç kimse bu yorumları yazmaz yazamaz. Kalp kırmak yaptığı işten soğutmak bu kadar kolay işte. Eleştirinin de bir haddi vardır maalesef öğrenemedik bunu. 1 yıl bile olmamıştır sizi takip etmeye başlayalı. Bir çok film izledim sayenizde bu yüzden çok teşekkür ederim. Bunca keşmekeşin içinde kafamızı dağıttığımız güzel bir siteniz var. Umarım fikrinizi değistirirsiniz ama gönüllülük esasına dayalı bir iş yaptığınız için birşey deme hakkımın olduğunu düşünmüyorum. Çok kırılmışsınız belli. Büyük bır boşluk olacak benim için site kapanırsa 😟

  • Gerçekten benim için de çok büyük bir boşluk olur çünkü resmen bu siteyle uyuyup bu siteyle uyanıyorum, şu her geçen gün zorlaşan hayatı biraz daha çekilir hale soktukları için böyle nefret söylemine maruz kalıyor olmaları çok üzücü.

 • Bu okuduğum yazılar beni gerçekten yürekten üzdü. Ben bu siteyle yeni tanıştım sizleri henüz tanımıyorum ama sözlerinize yürekten inanıyorum kimse kimseyi bu şekilde suçlayamaz böyle bir hakka sahip değiller. İnsanları anlamakta güçlük çekiyoruz eline telefonu alan Aklına geleni yazıyor. Ben her nekadar üzülmeyin desemde insanın eli kesildiğinde iyileşmeden
  Önce acir bu sözlere de sizi üzecektir mutlak ama şunu bilinki size böyle yorumlar yapanlar olduğu kadar sizleri yürekten seven her yazınızı okuyup sizleri takip eden üzldüğünüzde üzülen insanlarda var. nereden biliyor sunuz derseniz benim kardeşim sizin sıkı bir takıp çiniz o sizi çok seviyor gayretiniz azminiz onu heyecanlandırıyor sizin bu sayfayi ayakta tutabilmek icin nasıl mücadele ettiğinizi biliyor
  Tiwitir istegram da sizi takıp ediyor bende onun sayesinde tanıştım morfansup ailesiyle kardeşim birgün yanıma geldi ve şöyle söyledi abla insanlar sırf sevdikleri ve gerçekten ınsanlara birşeyler ulaştırmak ıçin çabalarken kendi zamanlarından paralarından hiçbir karşılık beklemek sizin zaman zaman zor lanmalarina rağmen hiç bir güçlük karşısında yenilmeden bize bu siteyi sunarken bu can acitan onları yaralayan kıymet bilmyen yorumlra mâruz kalmalarına tahammül edemiyor çok üzülüyorum ama elimden de birşey gelmiyor dedi. bende kardeşimi her gördüğümde derdinle dertlendigin insanlar ne yapıyor diye sorardum oda sizden bahsedrerdi zaman zaman yarumlarınızdan paylaştığınız şeylerden. şuna kendisi kursta ve bu duyurunuzu görmedi henüz gördüğünde dünyası başına yıkılacağına eminim zaten bunca yoruma dayanıyor olmanız birgün dolup tasmanizdan endişe duyuyordu şimdi gidiyor olusunuz onu çok uzecektir umarım ınsanlar hatalarının farkına varirlar ağaç yıkılmadan yerin belli olmaz mış. Sizinle tanışmamız bukadar geçe kaldığı ve kısacık sürdüğü için kendimi hep bir şeylere geç kalmış hissedecegim selâm ve sevgiyle kalın kardeşimin hayatına renk getiren onunda rengini bana bulaştıran güzel insanlar. ❤❤❤

 • Cidden o kadar üzüldüm ve utandım ki yazılanları okuyunca, 3-5 kendini bilmez akılları sıra ahlak bekçisi kesilen bu gereksizler yüzünden üzülmenizi hiç istemiyorum. Herkes aynı değil bunu sizde biliyorsunuz, her şeyin en iyisini hakkediyorsunuz. Bu insanlar gerçekten hasta lütfen sizi seven ve önemseyen insanların olduğunu bilin adminler <3

 • Lütfen takmayın bu boş insanları diyeceğim ama insanız sonuçta insanın canı sıkılır. Umarım kapanmaz site. Şu can sıkıcı günlerde beni sevindiren nadir şeylerden bu site

 • Birakin hadsizler oyle kalsin biz sizin arkanizda ve takibinizdeyiz.Kaliteden anlamiyorlarsa o onlarin geri kafaligi ve bencilligi…

 • Kendini bilmez klavye gerizekalilari yüzünden güzelim site gidecek yaa..😡.
  Günün bütün sıkıntıları ve yorgunluğunu sizin cevirdiginiz diziler, filmler sayesinde atıyorum.
  Sitenin kapandığı günü hayal etmek istemiyorum.
  Mor fansub ailesi çook ama çoook seviliyorsunuz.🙏😊😊💜💜
  Siz böyle anlattıkça bile ben burda sinirden catliyorum. Dediğiniz gibi hiç bir mecburuyetiniz yok. Uzun zamam önce sizi keşfetmiştim. Sanki yakın bir akrabami uğurluyor gibiyim şuan.😟
  Neyse umarım çok yakın bir zaman değildir. 🤲🤲

 • kapatmanızı tabiki istemezdim ama siz bizim için karşılıksız uğraşıp çevirirken böylesi ahmakların ortaya çıkması fazlaca rahatsız edici ve haksızlık .ayriyeten maddiyatta bu devirde çokça önemli şahsen bu tip ahmaklar için kendinizden bir şeyler kaybetmenizi istemem ben.bu zamana kadar bize izlettiğiniz güzelim boyslovelar için size minnettarım gerçekten sizi çok seviyorum, bizim için çok değerlisiniz umarım her şey dilediğinizce olur <3

 • Admin,bunlardan her yerde var gerçek hayatta bunların iki katı var. Çok biliyorlarsa kendileri bir site oluştursun çeviriyi düzgün bir şekilde yapsın sizde bizde oturup izleyelim. Bence bundan kimsenin şikayeti olmaz. Ben ne siteler gördüm çevirmenler bildiğiniz sokak ağzı ile çeviriyor dizileri. Siz öyle değilsiniz. Çoğu güncel diziyi de yayın süresi bittikten sonra bu siteden defalarca izledim. Bu hız bile inanılmaz geliyor bana. Bazen diyorum hiç mi işleri yokta yayınlandığı gibi burada buluyoruz. Gerçekten verdiğiniz emekler inanılmaz. Ayrıca sizin seneler içinde yaptığınız büyüttüğünüz site bunlar gibi yorumlar yüzünden kapatılmamalı. Maddi açı yüzünden olmasını anlarım ama böyle yorumlar için lütfen bunu yapmayın. İnsanların aklı var bu tür yorumlara bakıpta kimse diyemez ‘Ya,evet bunlar şöyle admin böyle admin.’ Beynimiz boşuna yok. Kendi eleştirilerini kendileri yapabilir insanlar. Uzun lafın kısası çok zor olsa da bunlara kulak tıkayın lütfen. Sizi sevmeyenler olsa da sevenler de var ve bu tür yorumlar olmaya devam edecek biliyorum fakat onlar bunları söylüyor diye gerçekler onların söylediği şekilde olacak diye birşey yok. Şimdiye kadar olan tüm emekleriniz için teşekkürler.

 • Böyle insanlar hep var olmaya da devam edecek takmayın diyeceğim ama gerçekten takılmayacak gibi değil gerçekten sinir bozucu sadece bizim daha büyük bir çoğunluğumuzun emekleriniz, çevirileriniz için çok minnettar olduğunu söyleyebilirim bu işi gönüllülük esasıyla yapıyorsunuz ve bitek siz yapıyorsunuz umarım daha fazla canınız sıkılmaz ve içinizden gelerek devam edersiniz eğer edemeseniz de sorun değil biz aldığınız her kararda hep sizi destekleyeceğiz. <3

 • şimdi olmazsa bile gelecekte bu sitenin kapanacak olması beni çok üzdü henüz site yok iken you tube üzerinde yaptığınız çevirilerden beri takipçinizim. Bu kadar emeğe,teliflere rağmen kaliteli çevirilere yazık olur izlemiş olmama rağmen arada eski dizileri tekrar etmek için hep bu siteye gelirim. Eskiden neyi nasıl izlediğini bilen kaliteli izleyiciler vardı transı geçtim orijinal halini bulmak bile çok zordu ona rağmen sayenizde çok kaliteli şeyler izledik. Maalesef son zamanlarda ergen yorumlara ne izlediğini bilmeden önyargı ile sırf eleştirmek için diziyi izleyenler ergen tayfasının mal yorumlarına bende çok denk geldim ve sinirlendim tabii siz emek verdiğiniz için daha çok etkilenmişsinizdir. Umarım bu kitle geldiği çöplüğe geri döner de biz kaliteli izleyiciler de bu güzel siteden mahrum kalmayız. Bazı dizileri mecbur trans izlemek zorunda kalıyorum ama çok yorucu oluyor ben nasıl ki sevmediğim bir diziyi veya oyuncuyu izlemek istemiyorsam, aynı mantıkla sizin de yüzüne bakmayacağınız bir diziyi çevirmeniz beklenmemeli kaldı ki ne izleyici ne çevirmen buna mecbur değil ve aynı şekilde bu tarz dizileri sevmeyenler de bu siteye gelmemeli.

 • Hem düşünmeyip yazan hemde üslup nedir bilmeyenlerle uğraşmak cidden zordur sizin için gerçekten üzülüyorum bunlara umarım bazıları gerçekten saygının üslubun ne olduğunu öğrenipte yazarlarda siteyi kapatma planınız raftan kalkar. Biz izleyebilelim diye hem maddi hem de zaman anlamında fedakarlık yaptığınız halde bunlara maruz kalmak.. Ne diyeyim bilmiyorum size çok yardımcı olmak isterdim ama bende öğrenciyim elim kolum bağlı umarım hakettiğiniz saygıyı bulursunuz.

 • Ilk defa buraya yorum bırakıyorum o kadar çok seviyorum ki ve sevenleri biliyorum ki meyve veren ağaç taşlanir misali böyle şahıslar hep olacak ama lütfen kapatmayın dediginiz gibi hayat telasesi içinde sizin çevirilerinizi izlemek çok mutlu ediyor inanın ki .. umarım bu şekilde zaten kapanmasını isteyenlerin istediğini yapmazsınız. Çalışmaya başlar başlamaz bağış yapmak ta istiyordum ama bir türlü nasip olmadı. Ayrıca ben ve benim gibi ne kadar sürerse sürsün çevirilerinizi bekleyen kişileri düşünün. Emin olun emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz ve alacaksınız da ..

 • Bence de kapatmayın sitenizi. Her gün yeni bir dizi ya da güncel bir dizinin yeni bölümü gelmiş mi diye mutlaka bakıyorum.

  Dengesiz insanlar hep var, hep olacaklar da. Güncel dizileri yorumlara kapatmanız güzel bir fikir. Bir takipçiniz olarak bazı yorumlar bile beni sinirlendiriyor. Düzgün yazılmayan Türkçe kelimeler / ayaya sokulan İngilizce kelimeler. Tüm harflerin BÜYÜK harflerle yazıldığı yorumlar vs.

 • Aşağıdaki arkadaşın da dediği gibi ben de bir eşcinsel olarak bu kanal hayatıma çok dokundu çokça yılım geçti burda izleyerek mutlu oldum lütfen kapatmayın bu siteyi bu site bizim için çok değerli benim için emin olun size saygı duyan sizi seven çok kişi de var onlar için bu kadar emek verilen bi siteyi kapatmayın. Bağışı da yolluyacağım 💕💕

 • Ne salak saçma hareketler bunlar ya. Kendi hayatlarından baz alarak zamanın çoğu şeye yetmediğini anlamaları lazım. Hele o şizofrenik hareket tabirini kullanan arkadaş, önce dönüp kendine baksın. Bu işler öyle kolay kolay yürümüyor. Site başlı başına bir gelir gerektiriyor. Eskiden dizilerin de ücretleri bu kadar fazla değildi ya da tamamen ücretsizdi. Çevirmenlerin de birer insan olduğunu ve kendi hayatlarını yaşadıklarını unutmamak lazım. Ayrıca dedikleri gibi hiçbir şey de yapmayabilirler, istedikleri ve sevdikleri için bu işi yapıyorlar. Biraz aklınızı başınıza alın. Bu site kapanırsa n*h bulursunuz böyle çeviriler. Normalde ağzımı bozmam ama cidden sinirlerimi altüst ettiler.
  Bu arada Mor Fansub ekibine cidden çok teşekkür ediyorum. Yıllardır BL dizi izlerim ama ne sizinki kadar kaliteli çeviri ne de sizinki kadar hızlı çevireni gördüm. İnşallah bu site hiç kapanmaz tek temennim bu. Çünkü bir gün kendi paramı kazanırsam bağış yapacağım bir site olmanızı istiyorum 😀 Hepinizi çok seviyorum :*

  • aynen bende bağış yapmayı okadar istiyorum ki anlatamam ama malesef öğrenciyim ama ilerde kesin bağış yapacam lütfeeeeeen 😩🥺 kapanmayın bu site kendim olabileceğim tek yer beni evsiz bırakmayııııın 😅

 • O kadar haklısınız ki kötü yorumlara karşı ağzım açık bir şekilde bakıyorum ve bu kadar kötü düşünceli insanların nasıl yaşadığını merak ediyorum sadece sizleri düşünemiyorum bile. Umarım her şey istediğiniz gibi olur hayallerinize kavuşursunuz ve umarım biz sizi sevenleri de her zaman hatırlarsınız. Her şey sizin kararınız sizi yıpratmalarına izin vermeyin. Sizi seviyoruz. Mor Fansub 🖤🖤

 • kapatmanızı tabiki istemezdim ama daha fazla zorluk çekmenizide gerçekten istemiyorum o kadar bizim için uğraşıp hazırlarken böylesi ahmakları çekmeniz sinir bozucu ayriyeten bu devirde maddiyat fazlaca önemli. bu zamana kadar bize güzelim dizilerimizi karşılıksız sırf bizim için çevirdiğiniz için size minnettarım ve sizi aşırı seviyorum <3

 • Ben okurken utandım. Bu söylemleri bu hakkı nerede buluyoruz bilmem. Çok da bir şey yazmak istemiyorum.üzüldüm.Allah yardımcınız olsun.
  Her zamanki gibi gönderiyorum. Çok teşekkür ederiz herşey için.Eliniz emeğinize sağlık.

 • Yahu insanlar cidden çok aptallar. Kendilerinde nasıl bu kadar haddi buluyorlar bilmiyorum onlar adına cidden özür dilerim. Ne dediklerinin farkında olamayacak kadar cahil ve düşüncesiz olduklarına eminim.

 • çok üzüldüm bu olanlara. keşke kapatmak gibi bir planınız olmasaydı, üç beş gereksiz insan yüzünden. bu site ile çok güzel hayatlara dokunduğunuzu bilmenizi isterim. kimseye açılamayan bir eşcinsel olarak burada mutlu oluyordum. çok sevdiğim dizilere sayenizde başladım. keşke kötü kalpli insanların yorumları yüzünden bu siteyi kaybetmeseydik. neyse sağlık olsun emekleriniz için teşekkürler.

 • siz boşverin onların kötü kalpleri bunlar hep zamanındaaa bazı siteler çok kaba tabiriyle insanları kandırdı söylememe gerek yoktur umarım amaaa siz öyle değilsiniz o yüzden alnınız açık olsun biz sizi biliyoruz ve her zaman da yanınızdayız MORFANSUB ailesi seviliyorsunuz hayatınızın her alanında başarılar dilerim sevgiyle kalın.

 • Lütfen kapatmayın ben çok seviyorum çevirdiğiniz dizileri herkes kafasına göre konuşuyor elinize emeğinize sağlık iyi akşamlar insanlar yargiladigi insanlarin hayatını yaşamadan ne yaşadığını bilemezler

 • yaa siteyi kapatmayın anlamıyorum bu salaklarıda para kazanıyorsa sanane hem hakkıyla kazanıyor o kadar kolaysa gel sen çeviri yap da izleyelim kimseyi kafanıza takmayın her zaman arkanızdayım

  • offff çok güzel konuştun para kazaniyorsalar da hakı var ve onlar yapabilseydi burda kötü yorum yapmak yerine çevirsinler de görelim sankı kolaymiş gibi sinir oluyorum böyle insanları kıskandıklarında sadece kötü yorum yada yalan söyleye biliyorlar tic. siz hiç bakmayın böyle insanları sadece kıskanc ve elerinden başka bir şey gelmediklerinde kötü yorum yapiyorlar sizi seviyoruz mor fansub 💜