Dizi, LGBT, Romantizm, Tarih

Nobleman Ryu’s Wedding

Ülke: Kore
Bölüm Sayısı: 8
Çıkış Tarihi: 15 Nisan 2020
Oyuncular: Kang In Soo, Lee Se Jin, Jang Eui Soo, Kang Si Hyeon, Lee Kyu Sung, Kim Seung Wook
Tür: BL, Romantizm, Tarihi

Konu: Joseon Hanedanlığı döneminde sıcak bir bahar gününde Ryu Ho Seon ve güzel gelini Hwa Jin’in düğünü yapılır. Ama düğün geceleri geldiğinde, Ho Seon eşinden şüphelenmeye başlar. Çünkü gelini, düğün gecesi kaçan nişanlısı Hwa Jin’in abisi Choi Ki Wan’dır! Ki Wan, kardeşi dönene kadar bu oyunu sürdürmeleri gerektiğini söyler. Ho Seon hızla evliliği iptal etmeye çalışır ancak hasta annesinin evliliğinden ötürü mutlu olduğunu görünce, bu evlilik oyununu sürdürmeye karar verirler. Kim Tae Hyeong ise, Ho Seon’un arkadaşıdır ve onu tebrik etmeye geldiğinde, Choi Ki Wan’a aşık olur. Hem Ki Wan hem de Ho Seon kendilerini zor bir durumda bulur. Hasta annesinin isteklerini yerine getirmekle, Ki Wan için bitmeyen aşk mektupları arasında kalan Ho Seon, kaybedilecek çok az zaman olduğunun çok fazla farkındadır. Herkesin kalbindeki acıyı yatıştırmanın tek yolu, herkesi hak ettiği yere geri döndürmektir. Ama bunu söylemek, yapmaktan daha mı kolaydır? 

*Dizinin yayın günü: Perşembe

Bölümler;

1. BÖLÜM 2. BÖLÜM 3. BÖLÜM 4. BÖLÜM 5. BÖLÜM 6. BÖLÜM 7. BÖLÜM 8. BÖLÜM

Öneriler...

87 Yorumlar

 1. Biraz bu tür diziler izlemeye karar verdim

 2. Kang insoo için izleyeceğim

 3. çok tatlı bi hikayeydi, çerezlik zaten 1 günde bitti

 4. blmachinebirisi says:

  Bence güzel çerezlik ve eğlenceli bir diziydi, yüzümden gülümseme eksilmedi izlerken hep güldüm eğlendim. Oyunculukları da bence kötü değildi yani klasik kore oyunculuğu benim gözüme batmıyor. Başrolleri birbirine aşırı yakıştırdım. Biri Mr. heart da oynamıştı çok tatlı bulmuştum. Diğeri de Wish You da oynamıştı. İkisinide seviyor beğeniyordum bir arada görmek hoşuma gitti. Çok yakıştırdım… Umarım ikisi başka bir dizi çıkarır çünkü aralarındaki uyumu beğendim şahsen.

 5. Kore tarihî dizilerinde oyunculuk hep böyledir. Yani gördüğünüz yeteneksiz insanlar değil, ruhsuz oyunculuk da değil. Çok güzel mini bir diziydi. Ben her duyguyu çok güzel hissettim finaline bayıldım çok duygusaldı, o gözleri yetti zaten.. abi çıldırıyorum ya kötü yorumları görünce… Hiç mi bir şey anlamadınız diziden? 1.5 saatlik bir şeyden zaten çok büyük bir kurgu, hikaye bir şey bekleyemezsiniz ne anlatacaktı size ne anlatabilir kiii.. kısa film değilki bu uzun bir konuyu sıkıştırıp anlatma derdi olsun.. Sevmezsiniz tamam da anlamayıp duyguları hissetmeyip gelip burda boş bir diziydi demeniz çok saçma.

  Emeği geçen herkese çok teşekkürler MF ♥️

 6. Bn izledim bitirdim.acikcasi güzeldi .bence çekim kötü değildi.biraz komik buldum açıkçası. bir gün-de izleyip bitireceginiz bi dizi dir..

 7. Özellikle bazı bölümlerde oyunculuklar gerçekten çok kötüydü. Yorumlarda biri ‘ilkokulda yıl sonu gösterisinde kağıttan şiir okuyan çocuk gibi’ demiş. Gerçekten çok haklı. Ana karakterlerin hiç biriminde ilk oyunculuğu değildi halbuki. Hatta önceki dizilerinde çok da iyiydi oyunculuklar. Artık bilmiyorum karakterlere mi ısınamadılar ne yaptılar?
  Bazen güldürse de boş bir diziydi bence. İzleyecek dizi bulamıyorum. Dizisizlik krizine girdim iyi kötü farketmez bir şeyler izlemem lazım derseniz izleyin.
  Yine de oyuncuların emeklerini göz ardı edemem. Çevirmenin de aynı şekilde. Teşekkürler hepsine😋

  1. Belki bl dizisi olduğu içindir. Hetero olup gay gibi davranmak rahatsız edicidir sanırım.

   1. ne alaka anlamadım. Oyuncu sonuçta öncesinde eline gelen dizi hakkında bilgisi oluyor insanların. Bilip bilmeden al şunu yap demiyorlar hoş. Ayrıca rahatsız olunacak bir durum olduğunu da sanmıyorum. Bir sürü eşcinsel sanatçı gayette rahatsız olmadan hetero rolü yapıyorsa bu durum onlar içinde geçerlidir. Sanat bunun adı. Rahatsızlık değil amatör oldukları için öyle olabilir. Yani demek istediğim rol hiçbir sanatçı için rahatsız edici olmamalı oluyorsa da bu mesleği yapmamalı. Böyle yorumlar da fazla mood düşürücü.

   2. oyuncular yeri geliyor katil, yeri geliyor psikopat rolünü hakkıyla yapıyorlar ve bu onların gerçekten öyle olduklarını değil işlerinde iyi olduğunu gösteriyor. kısaca burdaki oyuncular işlerinde iyi değiller.

   3. Rol oldugu icin yapmak zorunda

 8. Dizi sanki hadi kalkın bir dizi çekelim deyip çekilmiş gibi geldi bana. Kore bl dizilerini çok severim ama bu olmamış bence. Ne oyunculuk, senaryo, karakterler, ne de duygu bana pek işlemedi. Süresine bir şey diyemiyorum bile artık. Oyuncular bilinen ve deneyimli kişiler olduğu için beklentilerim de çok yüksekti 🙁

 9. abii yalnız kapak fotoğrafından aşırı painter of the night vibe akıyorrr başta acaba dizisi mi çıktı deyip grdmde başka bir bl miş

  1. blseveraysu says:

   o kadar haklısın ki sırf o vibe için izliyorum

  2. Ay keşke dizisi olsaydı jnvhgvjk Bol bol s2ş görürdük fghjjkf

 10. Başlıyorumke

 11. Diziyi bitirdim hala gülümsüyorum 🙂 kötü yorumlara aldanmayın çok içten bir mini dizi izleyin gönlünüz hoş olur 🙂
  Teşekkürler morfansub 💜

 12. yorum yaptıktan sonra aşağıdaki yorumları okudum ve dizinin çok beğenilmediğini hatta berbat denildiğini gördüm tabiki de bu kişisel bir zevk herkesin beğendiğini herkes beğenmez ama o yorumları görünce neden beğendiğimi açıklamak istedim dizide bence komedi vardı komik bir diziydi deli dehşet ateşli bir aşk kusursuz bir bl çifti beklenmemeli ama birbirlerini sevişlerini fark edişleri ve mizahi olayları beni cezbetti konunun da vasat olduğunu düşünmüyorum evet mantıki hatalar vardı sesinden tipinden nasıl bunun erkek olduğunu anlamıyorlar gibi isyanalar olabilir ama ben genel itibari ile izlenebilecek gülümsetecek bir dizi olduğunu düşünüyorum ne olumsuz yorumları okuyup çok kötü olduğunu düşünerek izleyin nede mükemmel bir diziymiş düşüncesi ile yüksek beklenti ile izleyin nötr bir şekilde izlerseniz daha zevk alabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir