Dizi, Dram, Polisiye, Romantizm

Winter Begonia

 

Ülke: Çin
Oyuncular: Huang Xiao Ming, Zheng Yin, Charmaine Sheh, Yalkun Merxat, Liu Min, Li Ze Feng
Bölüm Sayısı: 49
Çıkış Tarihi: 20 Mart 2020

Konu: Pekin operasının âşıklarını bir araya getirdiği bir opera sanatçısı ve zengin bir işadamı etrafında dönen hikayeyi konu alan Winter Begonia, 1930’larda Beiping’de ün kazanmak için olağanüstü yetenekleriyle meşhur Pekin opera sanatçısı olan Shang Xirui ile kapılarını açıyor. Dönemin yozlaşmış liderlerine sürekli muhafelet olup onları kışkırtsa da, Pekin operasını tanıtmak için hayallerini gerçekleştirmekten asla vazgeçmez. Bir gün kendini zengin işadamı Cheng Fengtai’nin, kendi performansını izlerken derinden etkilendiğini görür. Shang Xirui ile ikisi tanışır ve Cheng Fengtai onun hevesli bir destekçisi olur. Cheng Fengtai’nin yardımıyla Shang Xirui, operasını yaymaya devam eder. Japon ordusu 1937’de Beiping’i işgal ettiğinde ve vatansever erkeklerle kadınlar savaşmak için silaha sarıldığında, Shang Xirui ve Cheng Fengtai de ülkeleri için fedakarlık yapmak üzere harekete geçerler.

*Yazar Shui Ru Tian Er’in BL noveli olan Winter Begonia’nın dizi halidir. Çin’in kısıtlamalarından ötürü Bromance kategorisindedir.

Bölümler;

1. BÖLÜM 2. BÖLÜM 3. BÖLÜM 4. BÖLÜM 5. BÖLÜM 6. BÖLÜM 7. BÖLÜM 8. BÖLÜM 9. BÖLÜM 10. BÖLÜM 11. BÖLÜM  12. BÖLÜM 13. BÖLÜM 14. BÖLÜM 15. BÖLÜM

Öneriler...

17 Yorumlar

 1. ne zamn qelecek yeni bölümler 2022 ocakta başlanmış çewiriye 1.5 senedir bitmemiş çevirip yükleme şansınız var mı acaba

 2. yeni bölüm gelmiş mi diye kontrol etmeye geldim 🙁

 3. hala merakla bekliyorum

 4. her gün siteyi kontrol ediyorum çeviri gelmiş mi diye. çok yoğun olduğunuzu ve bir sürü çeviri bekleyen dizi olduğunu biliyorum.umarım en kısa sürede yeni bölüm çevirebilirsiniz

 5. Bu diziyi yeni keşfettim ama 10 bölümü izledim bile şimdi yeni bölüm çevirilerini beklemekle ing sub izlemek arasında gidip geliyorum.
  Çok garip bi şekilde dizi yavaş tempoda olmasına rağmen bana çok sürükleyici geliyor ve ilerde ne olacak diye çok merak ediyorum. İki erkek başrolün birbirleriyle olan etkileşimleri çok soft ve tatlı birbirlerini anlamaları bunları gösterme şekilleri bana çok güzel geliyor.
  Çeviri için çok teşekkür ederim diziyi çevirmeseydiniz haberim bile olmayacaktı. Umarım çevirmeye devam edersiniz.<3

 6. Bu dizinin bende yeri çok ayrıdır. O kadar naif ve güzel işlenmiş ki… İçindeki ufak ama çok etkileyici detaylar bana kendini izletti resmen. Spoiye girer mi bilmiyorum ama ilk bölümlerdeki “Birini etkilemek (yatağa atmak) için böyle davranabilirsin peki ya birini sana aşık etmek için nasıl davranmalısın?” Kısmı diziye bağladı beni. Çok kötü bulduğum yönleri de yok değil bu arada ama bunları söylersem büyük spoiler olacak. Sadece yoğun bir şeyler (kesinlikle +18 sahneden bahsetmiyorum burda uyarayım) hissetme arzunuz varsa izleyebilirsiniz. Ben çabuk sıkılırım, bana ne kültürden vs den diyorsanız izlemeyin.

 7. Rojoakatheshameless says:

  Çeviri için çok teşekkürler 2.bölümdeyim henüz ama güzel ilerliyor böyle dizileri bi farklı buluyorum. Çoğu bl dizilerinde karakterler arası duygu ve kimya bana geçmiyor o sebeple son zamanlarda daha kaliteli ama bromance türü yapımlar tercih etmeye başladım.
  Umarım ilerde Ultimate Note da çevirirsiniz.❤️

 8. İzleyin, izlettirin. Bromance diye de üzülmeyin, muazzam bir yapım.

 9. Bu tarz bromance lara bayılıyorum ve çok özel buluyorum.umarim bölümleri serilik kazanır ve çok beklemek zorunda kalmayız.tesekkur ederim emeğinizi takdir ediyorum.

 10. Hikayeyi çok beğendim. Çeviri için teşekkürler <3

 11. Çeviri için teşekkürler. Yeni bölüm ne zaman gelir uzun zamandır bekliyorum 🙁

 12. Anarchistblover says:

  Çin bromance dizilerine bayılıyorum ya keşke kısıtlama olmasa ortaya neler neler çıkardı kim bilir… Kısıtlamaya rağmen duyguları çok güzel işliyorlar mesela: The Untamed… Bu dizinin de bölümlerini merakla bekliyorum, konusu oldukça hoşuma gitti. İlk 3 bölüm de iyi bir izlenim bıraktı.

 13. Feng Tai’nin evli olduğuna emin miyiz Xi Rui’ye dibi düşmüş gibi bakıyor çünkü hahshshhshsb:D

 14. isimbulamadim says:

  Arkadaşlar,bu dizi benim bl listemde bir numarada. (bir numarayı başka bir dizi ile paylaşıyor) Bölüm sayısından sakın korkmayın. O kadar güzel bir diziydi ki…geçen sene bana bir sürü duyguyu bir arada yaşattı. Müziklerini dinlediğimde hala tüylerim ürperir ve gözlerim dolar.

  Bir tarafta gençliğini,her şeyini operaya adamış ve bu uğurda çok acı çekmiş Xi Rui. Diğer taraftada da hayallerini geride bırakarak ailesine bakmak zorunda olan Feng Tai.

  Begonya hayal gücü geniş olan insanları temsil edermiş. Bu hikayenin begonyası da opera sanatçısı Xi Rui. Operanın klasik yapısına başkaldırarak -hatta Japonlara da- cesur konuları işliyor ve hiç görülmemiş şeyleri sahneliyor.

  Bromance diye sakın üzülmeyin. Aralara sinsice yerleştirilmiş öyle sahneler var ki…birbirlerine olan o yoğun duyguları anlayabiliyorsunuz. Birbirlerine o kadar güzel bakıyorlardı ki…özellikle Feng Tai…Xi Rui’ye nasıl içli içli bakıyor…

 15. iflah olmaz user says:

  bölüm sayısı 49 MU😱😱 üç bölüm sanıp başladım ve final sanarken 49 bölüm olduğunu farkettim nedenn bende diyorum dizide bir şeyler oluyor gibi ama hiç bir şey olmuyor da bu yüzdenmiş demek ki….
  Opera kısımları beni benden alıyor, çin operası gerçekten farklı bir boyutmuş onu görmüş oldum, neyse çinceyi sevdiğim için devam etme kararı aldım. Çeviri için teşekkürler emeğinize sağlık💜

  1. Yiboloveszhan_ says:

   Aklıma direkt untamed geliyor su gibi bitmişti o bölümler. Yılmak yok 💕

  2. Aomike says:

   Aynı şoku yaşadım 😀 Ama dizinin kalitesi ve opera (farklılığı ve derinliği ile) beni çok etkiledi. Bu yüzden devam edeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir