Winter Begonia

 

Ülke: Çin
Oyuncular: Huang Xiao Ming, Zheng Yin, Charmaine Sheh, Yalkun Merxat, Liu Min, Li Ze Feng
Bölüm Sayısı: 49
Çıkış Tarihi: 20 Mart 2020

Konu: Pekin operasının âşıklarını bir araya getirdiği bir opera sanatçısı ve zengin bir işadamı etrafında dönen hikayeyi konu alan Winter Begonia, 1930’larda Beiping’de ün kazanmak için olağanüstü yetenekleriyle meşhur Pekin opera sanatçısı olan Shang Xirui ile kapılarını açıyor. Dönemin yozlaşmış liderlerine sürekli muhafelet olup onları kışkırtsa da, Pekin operasını tanıtmak için hayallerini gerçekleştirmekten asla vazgeçmez. Bir gün kendini zengin işadamı Cheng Fengtai’nin, kendi performansını izlerken derinden etkilendiğini görür. Shang Xirui ile ikisi tanışır ve Cheng Fengtai onun hevesli bir destekçisi olur. Cheng Fengtai’nin yardımıyla Shang Xirui, operasını yaymaya devam eder. Japon ordusu 1937’de Beiping’i işgal ettiğinde ve vatansever erkeklerle kadınlar savaşmak için silaha sarıldığında, Shang Xirui ve Cheng Fengtai de ülkeleri için fedakarlık yapmak üzere harekete geçerler.

*Yazar Shui Ru Tian Er’in BL noveli olan Winter Begonia’nın dizi halidir. Çin’in kısıtlamalarından ötürü Bromance kategorisindedir.

Bölümler;

1. BÖLÜM 2. BÖLÜM 3. BÖLÜM

_OceanWind

6 comments

 • Çin bromance dizilerine bayılıyorum ya keşke kısıtlama olmasa ortaya neler neler çıkardı kim bilir… Kısıtlamaya rağmen duyguları çok güzel işliyorlar mesela: The Untamed… Bu dizinin de bölümlerini merakla bekliyorum, konusu oldukça hoşuma gitti. İlk 3 bölüm de iyi bir izlenim bıraktı.

 • Arkadaşlar,bu dizi benim bl listemde bir numarada. (bir numarayı başka bir dizi ile paylaşıyor) Bölüm sayısından sakın korkmayın. O kadar güzel bir diziydi ki…geçen sene bana bir sürü duyguyu bir arada yaşattı. Müziklerini dinlediğimde hala tüylerim ürperir ve gözlerim dolar.

  Bir tarafta gençliğini,her şeyini operaya adamış ve bu uğurda çok acı çekmiş Xi Rui. Diğer taraftada da hayallerini geride bırakarak ailesine bakmak zorunda olan Feng Tai.

  Begonya hayal gücü geniş olan insanları temsil edermiş. Bu hikayenin begonyası da opera sanatçısı Xi Rui. Operanın klasik yapısına başkaldırarak -hatta Japonlara da- cesur konuları işliyor ve hiç görülmemiş şeyleri sahneliyor.

  Bromance diye sakın üzülmeyin. Aralara sinsice yerleştirilmiş öyle sahneler var ki…birbirlerine olan o yoğun duyguları anlayabiliyorsunuz. Birbirlerine o kadar güzel bakıyorlardı ki…özellikle Feng Tai…Xi Rui’ye nasıl içli içli bakıyor…

 • bölüm sayısı 49 MU😱😱 üç bölüm sanıp başladım ve final sanarken 49 bölüm olduğunu farkettim nedenn bende diyorum dizide bir şeyler oluyor gibi ama hiç bir şey olmuyor da bu yüzdenmiş demek ki….
  Opera kısımları beni benden alıyor, çin operası gerçekten farklı bir boyutmuş onu görmüş oldum, neyse çinceyi sevdiğim için devam etme kararı aldım. Çeviri için teşekkürler emeğinize sağlık💜

  • Aynı şoku yaşadım 😀 Ama dizinin kalitesi ve opera (farklılığı ve derinliği ile) beni çok etkiledi. Bu yüzden devam edeceğim